за нас

q.anttum технологија

 Ningbo Gemcharm Машински & Електрични технологија копродукции, Ltd е иновативна претпријатие интегрирање на R & D, производство и продажба. Производство на тркалање врата блендата која развиена од страна на нашата компанија е уред на интелигентни производство и интелигентни домашна употреба, а Gemcharm е посветена на деловната филозофија на "Да се ​​направи вредност за претпријатието, да се создаде корист за вработените, и да биде одговорен за општеството "Ние ќе се обидеме да се создаде нов сјај и да се постигне нов сон.

ПРОИЗВОДИ

ПРОИЗВОДИ

 • GCM-701

  "Интегритет-ориентирана, техничка лидерство, одличен квалитет, услуга врховен" како уред за безбедност на мотор, таа може да обезбеди безбедност за заштита на луѓето и пречки кога тие се поминува под врата. Тоа треба да соработуваат со овој сет на електрични контрола system.It може да обезбеди инфрацрвени зраци ги открие пречките под вратата, да застане и да се повлече нагоре за да се осигури безбедноста на вратата и на телото кога се движи надолу. (Дизајнирано со невидлива светлина, врз основа на UL безбедност Спецификација Тест стандард на САД)
  GCM-701
 • кутијата за контрола

  Едно копче амбиент, со самостојно учење функција и нов изглед, произведени од страна на тенок филм, тоа е лесно да се работи .Тоа е погоден за користење дома. "Интегритет-ориентирана, техничка лидерство, одличен квалитет, услуга врховен"
  кутијата за контрола
 • -20190903-141926

  "Интегритет-ориентирана, техничка лидерство, одличен квалитет, услуга врховен" како уред за безбедност на мотор, таа може да обезбеди безбедност за заштита на луѓето и пречки кога тие се поминува под врата. Тоа треба да соработуваат со овој сет на електрични контрола system.It може да обезбеди инфрацрвени зраци ги открие пречките под вратата, да застане и да се повлече нагоре за да се осигури безбедноста на вратата и на телото кога се движи надолу. (Дизајнирано со невидлива светлина, врз основа на UL безбедност Спецификација Тест стандард на САД).
  -20190903-141926

апликација

 • прекинувач Мути-функција ѕид

  Таа е наменета за проширување на функција, кој предвидува отворање и затворање, контрола на осветлување, само-заклучувачки заштита и отворот за вентилација и други функции.
  Според дизајнот големина ѕиден прекинувач европски стил, во согласност со домашните заеднички димензии. Две основни инсталација жица, едноставен и лесен.
  прекинувач Мути-функција ѕид
 • Далечински управувач

  Како автоматски завеса врата мотор прекинувач далечински управувач, кој треба да соработува со далечински кодираат на нашата компанија за контрола на работа,
  погодна за широк спектар на опрема за далечинска контрола (во согласност со националните стандарди на државните радио користење моќност на мотор).
  Далечински управувач